Organik Peeling

Kelime anlamı soymak olan peeling, cildin en üst tabakasının farklı etkenlere maruz kalmasından dolayı ortadan çıkan olumsuz etkilerden arınmasını sağlamaktadır. Peeling sayesinde cildin en üst tabakası soyularak ya da inceltilerek arınma sağlanmaktadır. Organik peeling ise tamamı ile organik malzemeler kullanılarak hazırlanan peeling uygulamalarına verilen isimdir. Bu uygulama sırasında kullanılan malzemelerin tamamı organik yapıdadır ve insan cildine hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Organik peeling sayesinde cilt yüzeyi temizlenmektedir. Aynı zamanda bu uygulama cildin yenilenmesine de katkı sağlamaktadır. Özellikle cilt yüzeyinde meydana gelen hafif düzensizliklerin ya da pürüzlerin azaltılmasında veya giderilmesinde son derece etkilidir. Organik peeling uygulamaları düzenli olarak yapıldığında her zaman kusursuz bir cilt görünümüne sahip olunabilmekte ve pürüzsüz, parlak bir cilt elde edilebilmektedir.

Organik Peeling Faydaları

Organik peeling uygulamaları birçok farklı açıdan fayda sağlamaktadır. Cildine önem verenler ve her zaman kusursuz görünmek isteyenler için bu uygulamalar tavsiye edilmektedir. Organik peeling faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Organik peeling ile ciltteki kirliklerden tamamı ile arınmak mümkündür.
  • Temiz bir cilt elde edilir.
  • Ciltte meydana gelen sarkmaların ciddi oranda toparlanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Yaşlanma belirtileri başta olmak üzere oluşan ince çizgilerin ya da kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.
  • Ciltte bulunan gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine katkı sağlar.
  • Göz ve ağız çevresinde istenmeyen çizgilerin hafifletilmesine olanak tanır.

Organik Peeling Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır

Organik peeling tamamı ile doğal bir yapıya sahip olduğundan vücudun her bölgesinde kullanılabilmektedir. Peeling uygulamaları genellikle yüz ve boyun bölgelerinde gerçekleştirilse de, vücudun ihtiyaç duyulan her alanına uygulanabilmektedir. Peeling uygulamasından sonra cildin kurumaması için uygun bir nemlendirici tercih edilebilir. Ayaklar, dirsekler, boyun peeling uygulamasının yüz dışında en çok tercih edildiği noktalardır.

Organik Peeling Seansları

Organik peeling seansları, düzenli olarak tercih edildiğinde ortaya en kusursuz sonuçlar çıkarılmaktadır. Bu bağlamda cildin kendini yenileme süresinde bağlı olarak haftalık ya da daha uzun sürelerde uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir.

Call Now ButtonHemen Ara
Mecidiyeköy
Beşiktaş
Elitalife Güzellik ve Bakım Salonu